Skip to content

Akustika a akustické služby

Interiérové štúdio InaAs sa okrem skvalitňovania bývania v podobe interiérových služieb zaoberá aj koncepčným riešením akustiky v interiéri. Spolupracuje s akreditovanými odborníkmi v tejto oblasti. Poskytuje konzultačnú a poradenskú činnosť v oblasti akustiky, ako aj možnosť návrhu zlepšenia akustických podmienok v interiéri. InaAs prináša akustické riešenia pre interiéry.

konferencna_sala_Bratislava (5)

Ruský kultúrny inštitút vo Viedni

Požiadavkom investora v tomto projekte bolo vyriešiť akustickú nepohodu interiéru pri zachovaní interiérového dizajnu  a vytvorenie zvukárskej kabíny.  Po akustickej štúdii, ktorú pre nás vypracovali renomovaní akustickí inžinieri sme zvolili lamelový strop a lamelový obklad na zadnej strane pri zvukovej kabíne.
01

Akustické riešenia pre domáce audio systémy

Náš ateliér má veľa skúsenosti s riešením akustiky v obytných jednotkách. Po konzultácii s klientom o jeho predstave a požiadavkách navrhneme vhodné riešenie, ktoré riešime aj po dizajnovej stránke. Výsledkom je dizajnový, moderný interiér, v ktorom sa nebojíte pustiť si obľúbený film alebo koncert na úrovni domáceho kina. 

Konferenčná sála v Bratislave

V projekte rekonštrukcie konferenčnej sály sa kládol veľký dôraz na akustické riešenia a materiálové prevedenie interiéru. Súčasťou akustického návrhu bol akustický strop, akustické obklady a zvuková kabína, všetko v prevedení svetlého dreva kombinovaného s integrovaním osvetlením. Výsledkom je moderný dizajnový interiér spĺňajúci všetky akustické požiadavky. 
SALA VIEDEN 2014-10 copy

Rekonštrukcia divadelnej sály Vyškov 

Zadaním bola kompletná rekonštrukcia interiéru multifunkčnej kultúrnej sály v českom meste Vyškov. V sále sme navrhli niekoľko typov akustických stenových obkladov pre dosiahnutie požadovaných akustických vlastností. Súčasťou niektorých panelov je aj zabudované led osvetlenie a audio systém sály. Taktiež sa navrhli akustické stropné panely s dizajnovým osvetlením pre moderný vzhľad interiéru. Modrá farba stoličiek bola zvolená ako najvhodnejšia pre kinosálu, ktorou sa táto sála má prioritne stať.

 

001_A